Jarní akce - Nabídka zaměstnanců v oboru obsluha CNC strojů z Ukrajiny.

VÝVOJ NEZASTAVÍŠ!
Pomůžeme Vám získat kvalifikované pracovníky z Ukrajiny v rámci Programu kvalifikovaný zaměstnanec (dříve Režim Ukrajina). Vyřídíme potřebné dokumenty spojené se zajištěním pracovních oprávnění a zaměstnaneckých karet pro cizince.

Pozor, akce! Objednáte-li si u nás zaměstnance v oboru "obsluha CNC stroje" do konce března 2020, dostanete speciální nabídku - zálohová platba pouze 10.000,- Kč za osobu!
Zbytek po příjezdu a vyzkoušení uchazečů na pracovišti.

Stačí odeslat poptávku přes náš web: http://www.owit.cz/akce/ a my zařídíme, že
- během prvního měsíce uchazeči přijedou k vám na pohovor,
- během dalšího měsíce mohou přijet na pracovní vízum na tříměsíční zkušební dobu,
- za další 3 měsíce Vámi vybraní zaměstnanci nastoupí na zaměstnaneckou kartu.

A co víc:
* bezplatně vyměníme nevyhovujícího uchazeče během zkušební doby a
* zaručíme, že pracovník u Vás zůstane ve firmě po dobu minimálně 6 měsíců!

Nezaměstnanost v prosinci stoupla, Čechů bez práce je stále rekordně málo

Nezaměstnanost v Česku v prosinci stoupla z listopadových 2,6 procenta na 2,9 procenta. Oznámil to Úřad práce ČR. Meziročně ale podíl nezaměstnaných klesl, předloni v prosinci dosáhla míra nezaměstnanosti 3,1 procenta. Bez práce bylo ke konci loňského roku 215 532 uchazečů o zaměstnání, což je nejnižší prosincová hodnota od roku 1996. Volných míst loni v prosinci meziměsíčně i meziročně přibylo.

Během celého loňského roku nezaměstnanost podle úřadu práce kopírovala klasickou vývojovou křivku zohledňující sezonní vlivy, zároveň ale v meziročním srovnání setrvale klesala. Pro pracovní trh byl charakteristický vysoký počet volných pracovních míst a nízký počet uchazečů o zaměstnání, uvedl úřad práce.

Také v prosinci situace na pracovním trhu odpovídala dlouhodobému stavu, ročnímu období a rovněž běžnému vývoji ke konci roku, kdy nezaměstnanost pravidelně roste. „S příchodem zimy postupně končí sezonní práce, zejména v zemědělství či ve stavebnictví, a do evidence se už hlásí ve větším počtu i lidé, jimž skončily termínované pracovní smlouvy a dohody, nebo nap
Dále...

САМЫЕ НЕОЖИДАННЫЕ ИЗМЕНЕНИЯ В ЧЕХИИ В 2020 ГОДУ

Програма "Кваліфікований працівник"

Вона призначена для кваліфікованих працівників з України, чиї майбутні чеські працедавці виконують вимоги для включення до цієї урядової програми.
Програма надає можливість подати заяву на робочу карту до Генерального консульства ЧР у Львові (через візовий центр) без реєстрації відповідно до можливостей Генерального консульства ЧР у
Львові для заявників, чиї майбутні роботодавці будуть включені до цієї програми. Ці заявники повинні очікувати, доки з ними зв яжеться Генеральне консульство або ж їхній майбутній чеський роботодавець (див. нижче).
Заяви роботодавців оцінюють такі установи:
Союз промисловості та транспорту ЧР
Торгова палата ЧР
Кон
Dále...

Seznam zaměstnavatelů zařazených do „Režimu zvláštního zacházení pro kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny – Režim Ukrajina“

Список фирм-работодателей, которые включены в программу Квалифицированные работники из Украины - Режим Украина
seznam-zamestnavatelu.pdf

Režim Ukrajina - Режим Украина меняется.

Od 1. 9. 2019 se projekt Režim Ukrajina nahrazuje Programem kvalifikovaný zaměstnanec.
От 1 сентября 2019 программа Режим Украина трансформируется в Программу квалифицированный работник.

Чего ожидать от властей Чехии в ближайшем будущем?

Program kvalifikovaný zaměstnanec

Program kvalifikovaný zaměstnanec

Cílem Programu je poskytnout podporu přímým zaměstnavatelům, kteří do ČR potřebují přivést kvalifikované zahraniční pracovníky.

Program se vztahuje na zaměstnance z Ukrajiny, Mongolska, Srbska, Filipín, Indie, Běloruska, Moldavska, Černé hory a Kazachstánu.

Program je určen:

* na straně zaměstnanců pro nově najaté zahraniční pracovníky, kteří dle platného znění aktualizované Klasifikace zaměstnání CZ-ISCO vykonávají činnost v hlavních třídách 4 – 8 v oblasti výroby, služeb nebo ve veřejném sektoru;
* na straně zaměstnavatelů pro subjekty, působící alespoň 2 roky v ČR, s vypořádanými závazky vůči státu (platba zdravotního a sociálního pojištění, daně), zaměstnávající alespoň 6 zaměstnanců.
Účastníkům, kteří budou do programu zařazeni, je garantováno:

možnost podání žádosti o zaměstnaneckou kartu na zastupitelském úřadu ČR v zahraničí.
Žádosti o zařazení do Programu zpracovávají jednotliví garanti:

Hospodářská komora ČR + krajské pobočky (KHK)
Svaz průmyslu a dopravy ČR
Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR
Asociace malýc
Dále...

Nařízení vlády č. 220/2019 Sb. o maximálním počtu žádostí o vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem podnikání, žádostí o povolení k dlouhodobému pobytu za účelem investování a žádostí o zaměstnaneckou kartu, které lze podat na zastupitelském úřadu

§ 1

Maximální roční počty žádostí
(1) Maximální počet žádostí o vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem podnikání, které lze v rámci období 1 roku podat na zastupitelském úřadu, je uveden ve sloupci 2 přílohy č. 1 k tomuto nařízení.

(2) Maximální počet žádostí o zaměstnaneckou kartu, které lze v rámci období 1 roku podat na zastupitelském úřadu, je uveden ve sloupci 2 přílohy č. 2 k tomuto nařízení.

(3) Žádosti o povolení k dlouhodobému pobytu za účelem investování lze podávat bez omezení.

§ 2

Zastupitelské úřady s neomezeným počtem žádostí
(1) V případě zastupitelského úřadu neuvedeného v příloze č. 1 k tomuto nařízení lze žádosti o vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem podnikání podávat bez omezení.

(2) V případě zastupitelského úřadu neuvedeného v příloze č. 2 k tomuto nařízení lze žádosti o zaměstnaneckou kartu podávat bez omezení.

§ 3

Rozvržení maximálního ročního počtu žádostí
(1) Maximální počet žádostí o vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem podnikání vyhrazený z počtu žádostí uvedeného ve sloupci 2 přílohy č. 1 k tomuto nařízení
Dále...

Brněnský úřad nestíhá vyřizovat žádosti cizinců. Do fronty si chodí stoupnout i tři hodiny před pracovní dobou.

Brno
Do fronty před úřad už kolem šesté ráno a pak hodiny čekat. S takovými podmínkami se v Brně setkávají cizinci, kteří si chtějí třeba vyřídit trvalý nebo přechodný pobyt. Lidé ze zahraničí jezdí do regionu studovat i pracovat.
Firmy aktuálně jen v Brně a okolí nabízejí přes sedm tisíc volných pracovních míst.
Kushal Brahma z Indie pracuje v Brně jako počítačový odborník. Když se oženil, začal vyřizovat pobyt pro manželku. Nebyl sám, kdo se vypravil se žádostí na úřad časně. Po šesté hodině ranní už před zavřenými dveřmi čekala skupinka asi tří desítek lidí. První z nich dorazili o hodinu dříve.
„Přišel jsem docela brzy, asi před půl sedmou, a i tak, když se podívám na tu frontu, tak až si vezmeme lístek, budeme muset čekat další asi tři hodiny. Prostě to trvá hodně dlouho. Myslím, že by to mělo jít zařídit rychleji,“
řekl Brahma.
Někteří se nedostanou ani k pořadovému lístku „Každý z nás přichází asi v pět šest hodin a někdo vůbec nemůže projít dál, protože když přicházíš v osm hodin, už si nemůžeš vzít lístek. Myslím, že to je špatně,
Dále...

Dalsi →